7 tipů, kam na výlet v sychravém počasí

By admin, 19.11.2018

Ani během chladnější části roku nemusíme zůstávat doma. Když počasí nepřeje pobytu venku, je to ideální příležitost, proč si dopřát výlet do některého ze zajímavých interiérů. Nabízíme 7 tipů, kam se na Ústecku vydat

 

Pohádkové muzeum Duchcov

 

(Bílina – Duchcov trasa 9,5 km – 10 min)

 

Zvláště rodiny s dětmi ocení expozice zaměřené na vodníky a vše, co s těmito pohádkovými postavami souvisí. Nahlédněte zblízka do jejich kuchyně a staňte se svědky na pravé vodnické svatbě! V duchcovském muzeu si navíc mohou nejmenší návštěvníci v pohádce přímo zahrát, a to díky iniciativě zdejších průvodců, kteří pro ně připravují speciální prohlídkové programy.

 

Planetárium Teplice

 

(Bílina – Teplice trasa 16,8 km – 18 min)

 

Zajímalo vás někdy, jak vypadají hvězdokupy či mlhoviny? Chtěli jste na vlastní oči spatřit některou z planet sluneční soustavy? V teplickém planetáriu se otvírá zcela nový svět. Do tajů vesmíru vás zavedou zdejší odborníci, kteří jsou připraveni zodpovídat dotazy amatérských astronomů i naprostých laiků.

 

Muzeum Most

 

(Bílina – Most Trasa trasa 13,3 km – 12 min)

 

Oblastní muzeum v Mostě, jehož kořeny spadají už do roku 1888, návštěvníkům nabízí přehlídku regionálních zajímavostí s přesahem do okolních okresů. V budově bývalého německého reálného gymnázia se dozvíte zejména zajímavosti vztahující se k těžebnímu průmyslu, který oblast proslavil po celém Česku. Nechybí ale ani expozice věnované běžnému životu obyvatel Krušnohoří.
 

Muzeum Teplice

 

(Bílina – Teplice trasa 13,5 km – 13 min)

 

Máte-li do spíše než do Mostu blíže do Teplic, alternativou k výše uvedenému mosteckému muzeu je to teplické. Archeologické, přírodovědné či historické sbírky poskytují nespočet materiálu k prostudování. Muzeum v Teplicích zahrnuje několik prohlídkových okruhů, mezi nimiž nechybí ty bezprostředně se týkající místního lázeňství, ale také třeba historických hodin nebo mincí (numismatický kabinet).

 

Botanická zahrada Teplice

 

(Bílina – Teplice trasa 14,8 km – 16 min)

Bez nadsázky jedna z nejpovedenějších botanických zahrad u nás, navíc jediná v Ústeckém kraji. Povinná zastávka pro milovníky pestrého světa rostlin – více než dva tisíce druhů zdejší zeleně vás ohromí svou rozmanitostí a především podmanivou krásou. Díky nedávno vybudovaným skleníkům si můžete místní flóry užívat v každém ročním období.

 

Aquadrom Most

 

(Bílina Most Trasa 13,4 km – 14 min)

 

Relaxace při vodních radovánkách je ideální způsob, jak strávit zamračený podzimní či zimní víkend. V mosteckém Aquadromu se dosyta vyřádí všichni, kteří nedají dopustit na vodní živel, ať už to jsou rodiny s dětmi či sportovně založení senioři. Největší mostecké koupaliště má k dispozici čtyři kryté bazény a dále plejádu atrakcí: tobogany, divokou řeku, masážní chrliče nebo třeba hydroridery. Nechybí sauna, solárium a fitness centrum. V létě pak návštěvníci mohou využít venkovních sportovišť včetně velmi oblíbeného hřiště pro minigolf.

 

Aqua svět Chomutov

 

(Bílina – Chomutov trasa 32,7 km – 29 min)

 

Podobně jako v Mostě, i v Chomutově najdete příležitost, jak si skvěle zaplavat nebo se prostě jen pobavit v rámci vodních radovánek. Zdejší areál proslul zejména díky víceúčelovému bazénu atypického elipsovitého tvaru. Je plně vybaven nejrůznějšími relaxačními, masážními i adrenalinovými atrakcemi, kde od rána do večera zní nadšený smích jak dětí, tak odvážných dospělých, kteří se rádi vracejí do svého mládí. V gejzírech, vodopádech, toboganech či vodních zvonech se skutečně vyřádí každý. Kdo raději touží po klasickém plavání, může samozřejmě využít i „nudnější“ standardní bazén o osmi drahách a délce 25 metrů. Zde se konají rovněž plavecké kurzy nebo pravidelné závody.

 

 

Region Bilinsko a okolí, leží mezi Teplicemi a Mostem. Bližší seznámení severozápadních čech s okolním světem najdete právě na této stránce. Chcete-li k nám zavítat a hledáte ubytování navštivte stránku MegaUbytko.cz. Za turistikou se můžete vybrat do Krušných hor. Pěkné chaty, chalupy, apartmány i penziony v okolí naleznete v katalogu: ubytování Krušné hory. Určitě si vyberete.
bilinsko bilinsko
                             
Share This
Secured By miniOrange