BIO park Teplice

By admin, 11.3.2015

Stále častěji kolem sebe slyšíme o biopotravinách či jiných produktech, které mají ve svém názvu předponu bio. Málokdy se ovšem můžeme setkat s pojmem bio park. Proto možná většinu z nás překvapí, že bio park nemusí být pouze někde v přírodní rezervaci nebo na některém chráněném území v krajině daleko od průmyslových center.

Kde najdete BIO park Teplice

V kontextu s úvodním textem je proto určitou raritou a atrakcí unikátní bio park, který je oázou exotické přírody přímo uprostřed města. Navíc města v severozápadních Čechách, které byly ještě donedávna synonymem nepříliš zdravého životního prostředí a špatného ovzduší ovlivněného působením hnědouhelných povrchových dolů a tepláren, ve kterých se vyrábí energie z fosilních paliv. Tímto městem jsou lázeňské Teplice v Čechách, kde najdete botanickou a zoologickou zahradu skutečně uprostřed města, konkrétně v areálu místního Gymnázia Teplice.

Co můžete v bio parku spatřit

V malé ale krásné botanické a zoogické zahradě je vybudován skleník, kde zrají banány, kakaovník, fíkovník, cukrová třtina nebo třeba nádherné tropické orchideje. Ze zvířátek můžete obdivovat šikovnost opic, milé vzezření klokanů a pozornost upoutají i další představitelé cizokrajné fauny, jako například lamy, dikobrazi, pštrosi, kajmani, krkavci, hroznýši nebo hrůzostrašné amazonské pirani či řada dalších zvířat, se kterými se můžete v Čechách setkat nejen v běžných zoologických zahradách, ale také v tomto jedinečném bio parku v Teplicích.

Kdy můžete bio park navštívit

V průběhu kalendářního roku je Biopark Gymnázia Teplice přístupný každou sobotu, a to od 13 do 17 hodin.

Více informací:http://biopark.gymtce.cz

Region Bilinsko a okolí, leží mezi Teplicemi a Mostem. Bližší seznámení severozápadních čech s okolním světem najdete právě na této stránce. Chcete-li k nám zavítat a hledáte ubytování navštivte stránku MegaUbytko.cz. Za turistikou se můžete vybrat do Krušných hor. Pěkné chaty, chalupy, apartmány i penziony v okolí naleznete v katalogu: ubytování Krušné hory. Určitě si vyberete.
bilinsko bilinsko
                             
Share This
Secured By miniOrange