Srdcov

Oblík

By admin, 21.7.2015

Dominantní vrch Oblík je soliterní čedičový masiv vysoký 509 m. Matka příroda jej umístila do jihozápadní části Českého středohoří. Oblík zde utváří jedinečný krajinný charakter okolí města Louny. Vrch vznikl vulkanickou činností. Na severovýchodě na něj navazují, jen sedlem oddělené, dva nižší vrcholy Srdov (482 m) a Brník (471 m).
Oblík je přístupný ze dvou směrů, jak z obce Chraberce, tak z obce Mnichov. Obě přístupové cesty vás přivedou do společného bodu – k úpatí vrchu. Cesta vzhůru není náročná. Je celoročně přístupná a zdolatelná. Jakmile se ocitnete na vrcholu masivu spatříte na protějším “břehu” vrch Raná, za zády váš pohled přitahuje zmiňovaná dvojice vrcholů Srdov a Brník. Oblík je lokalita mimořádného přírodovědného významu, důkazem je udělený status národní přírodní rezervace.
Přeji vám šťastné turistické chvilky! 
Autor: AH
Region Bilinsko a okolí, leží mezi Teplicemi a Mostem. Bližší seznámení severozápadních čech s okolním světem najdete právě na této stránce. Chcete-li k nám zavítat a hledáte ubytování navštivte stránku MegaUbytko.cz. Za turistikou se můžete vybrat do Krušných hor. Pěkné chaty, chalupy, apartmány i penziony v okolí naleznete v katalogu: ubytování Krušné hory. Určitě si vyberete.
bilinsko bilinsko
                             
Share This
Secured By miniOrange