Pohádkový les Hrobčice

By admin, 2.8.2017

Koncem června 2017 v Hrobčicích nedaleko Bíliny otevřeli novou naučnou stezku skřítka Hrobčíka s mýtinou Fantazie. Stezkou provázely děti i rodiče oživlé pohádkové bytosti. Mohli jste se tak setkat s lesním mužíkem, vodní vílou nebo vodníkem. Prohlídka začala v areálu nádherné zahrady místní mateřské školy.

Pokud chcete stezku navštívit, je volně přístupná od zahrady místní školky, prochází jihovýchodní částí Hrobčic, směřuje ke kostelu Sv. Havla pod vrchem Horka, pokračuje směrem k Mrzlicím a stáčí se zpět. Celá stezka je lemovaná lavičkami a odpočívadly, kde můžete v poklidu posvačit, je dlouhá necelé dva kilometry.

 

 

Během cesty můžete obdivovat nezapomenutelné výhledy do krajiny, které Hrobčice a jejich okolí nabízí. Uprostřed stezky narazíte na mýtinu Fantazie, na níž najdete celou řadu pohádkových postaviček. Potkat se zde můžete s “šikovnou dvojicí” Patem a Matem, vílou Amálkou, Křemílkem a Vochomůrkou. Z některých stromů se na vás smějí veselé obličeje vyřazené do dřeva.
 

Z cedulí na naučné stezce se dozvíte zajímavé informace o hrobčické přírodě, Podkrušnohoří a Českém středohoří.

Budování stezky

Úprava a formování stezky probíhalo téměř pět let. Byla vybudována z nepřístupného a zarostlého prostředí.

Některé části stezky jsou monitorovány, aby nedocházelo k jejímu poškozování.

V plánu je i další rozšiřování naučné stezky.

Nová parádní klouzačka!

Region Bilinsko a okolí, leží mezi Teplicemi a Mostem. Bližší seznámení severozápadních čech s okolním světem najdete právě na této stránce. Chcete-li k nám zavítat a hledáte ubytování navštivte stránku MegaUbytko.cz . Za turistikou se můžete vybrat do Krušných hor. Pěkné chaty, chalupy, apartmány i penziony v okolí naleznete v katalogu: ubytování Krušné hory.
bilinsko bilinsko
                             
Share This